Cyfrowy zakład umożliwia zdalną analizę próbek przy wsparciu sztucznej inteligencji, co przekłada się na większą precyzję, skrócenie czasu oczekiwania na diagnozę i większe bezpieczeństwo danych medycznych. Jak podkreśla prof. Igal Mor, prezes zarządu Grupy Mazovia – to telepatologia nowej generacji, która na wzór teleradiologii, zmienia sposób świadczenia usług diagnostycznych i otwiera zupełnie nowe możliwości dla personelu medycznego i pacjentów.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny pt. „Jak technologie zmieniają doświadczenie pacjenta w systemie ochrony zdrowia?”, z udziałem decydentów, ekspertów i przedstawicieli organizacji pacjenckich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wiceminister Zdrowia Jerzy Szafranowicz oraz Wiceprezes NFZ Marek Augustyn.

Tego samego dnia Grupa Mazovia świętuje 1000. operację wykonaną w asyście robota chirurgicznego – technologia ta zrewolucjonizowała leczenie nowotworów urologicznych, znacząco poprawiając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Otwarcie cyfrowego Zakładu Patomorfologii i jubileusz operacji robotycznej to wydarzenia, które łączy wspólny mianownik – pacjent w centrum uwagi, nowoczesne technologie w służbie lepszej opieki, szybka i trafna diagnostyka jako fundament doświadczenia zdrowotnego.P

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie grupamazovia.pl/wydarzenie

© ℗ Wszelkie prawa zastrzeżone